Skip to main content

Czy zbyt intensywne wybielanie jest złe?

Tak jak z wieloma rzeczami, z wybielaniem też można przesadzić. Regularne stosowanie wybielającej gumy, pasty do zębów, nakładek do noszenia w domu i pasków wybielających może sprawić, że zęby będą mniej lśniące. Przedawkowanie wybielania może się objawiać np. tym, że zęby przypominają z wyglądu kredę lub są pokryte białymi plamkami. Aby ustalić, jaką biel zębów chcesz uzyskać, dentyści zalecają następujący sposób: popatrz na białka swoich oczu – niech to będzie Twój wyznacznik, do jakiego odcienia chcesz wybielić zęby

Za często, czyli jak często?

Zależnie od dbałości o higienę jamy ustnej i nawyków dietetycznych (tj. picia kawy i czerwonego wina) zabiegi wybielania w warunkach domowych trzeba powtarzać co 6, 12 lub 18 miesięcy. Dlaczego częstsze wybielanie może stanowić problem? Perhydrol zawarty w preparatach do wybielania może powodować komórkowe uszkodzenia dziąseł, czyli zapalenie i nadwrażliwość. Zbyt częste stosowanie pasków do wybielania może ponadto niszczyć zewnętrzną warstwę zęba, czyli szkliwo.

Na koniec rada

Zęby w stanie naturalnym nie są białe jak kość, mają raczej odcień perłowy. Staraj się wybielać zęby do odcienia, jaki mają białka Twoich oczu, nie próbuj uzyskać jaśniejszych odcieni bieli.